راه‌حل‌های بهداشت دهان و دندان

دندانپزشکی شبانه روزی
برنامه‌های بهداشت دهان و دندان مبتنی بر جامعه، خدمات مراقبت‌های بهداشتی دندانپزشکی را در این زمینه به طور مستقیم به جمعیت‌های نیازمند ارائه می‌دهند. آنها نقش حیاتی در تلاش‌های بهداشت عمومی برای بهبود سلامت دهان و دندان و افزایش دسترسی به مراقبت، به ویژه در میان جمعیت‌های محروم در سراسر کشور ایفا می‌کنند.

مجموعه‌های مدیریت مطب دندانپزشکی گاهی اوقات استفاده می‌شوند، اما آنها به دندانپزشکانی که در یک محیط بالینی کار می‌کنند، پاسخ می‌دهند، ضمن اینکه گران هستند، بسیار پیچیده هستند و برای گزارش‌های صحرایی با سرعت بالا یا گزارش بهداشت عمومی مناسب نیستند. بیشتر اوقات، COHP ها به صفحات گسترده ضخیم یا فرم‌های کاغذی متکی هستند

مدیر داده‌های دندانپزشکی (DDM)

)  یک ابزار مبتنی بر اینترنت برای ضبط داده‌های مربوط به خدمات دندانپزشکی ارائه شده به کودکان در محیط‌های مبتنی بر جامعه (مدرسه‌ها، پیش دبستانی‌ها، مراکز WIC و غیره) است. DDM بسیاری از ویژگی‌ها و عملکردهای موجود در سیستم‌های مدیریت دندانپزشکی را دارد، اما به طور خاص برای رفع نیازهای برنامه‌های بهداشت دهان و دندان جامعه طراحی شده است.

ویژگی‌های کلیدی آن عبارتند از:

  • ساختار بیمار محور، سازگار با رویکرد بهداشت عمومی
  • صورتحساب برای بیمه خصوصی و دولتی، با تاکید بر Medicaid
  • عملکرد یکپارچه مدیریت پرونده، برای هماهنگی مراقبت و تکمیل برنامه های درمانی
  • فرم‌های الکترونیکی مبتنی بر تبلت برای ورود کارآمد داده‌های مبتنی بر میدان
  • نمودار گرافیکی (“ادنتوگرام”) برای سهولت ورود اطلاعات بالینی
  • کد پروسه CDT دارای مجوز از انجمن دندانپزشکی
  • تجزیه و تحلیل پیچیده داده‌ها با قابلیت فیلترینگ و جستجوی قدرتمند
  • قابلیت واردات و صادرات اطلاعات جامع
  • سازگار با HIPAA و ایمن
  • پرونده الکترونیک سلامت (گواهینامه ONC پیش بینی شده در دسامبر ۲۰۱۴(

DDM  به ارائه‌دهندگان بهداشت عمومی دندان اجازه می‌دهد تا داده‌های خود را در یک پایگاه داده ایمن که از هر دستگاهی با اتصال به اینترنت و یک مرورگر وب قابل دسترسی است، ضبط کنند. با استفاده از DDM به جای فرم‌های کاغذی، کارکنان پروژه می‌توانند گزارش‌ها را تولید کنند، داده‌های بیمار را در صورت تقاضا جستجو کنند، فعالیت‌های مدیریت پرونده را پیگیری کنند و با سایر کارکنان هماهنگ کنند.

برخلاف نرم‌افزار مدیریت عمل که برای استفاده در مطب‌های دندانپزشکی سنتی طراحی شده است، DDM  متناسب با جریان کار، الزامات گزارش‌دهی و سایر نیازهای برنامه‌های بهداشت عمومی دندانپزشکی مبتنی بر جامعه طراحی شده است. با این حال، از آنجایی که بسیاری از برنامه‌های بهداشت عمومی دندان‌پزشکی توسط مؤسسات تأسیس‌شده با سیستم‌های مدیریت عمل اجرا می‌شوند، DDM  شامل ویژگی‌هایی می‌شود که اجازه می‌دهد داده‌ها با بسیاری از نرم‌افزارهای رایج به اشتراک گذاشته شود.

روال روزانه مراقبت از دهان برای بوی بد دهان

یک روال ساده دهانی روزانه برای جلوگیری از مشکلات دندانی و حفظ بهداشت دندان به چه صورتی باید باشد؟ دهان شما دروازه‌ای است که از طریق آن با غذا و نوشیدنی حیاتی تغذیه می‌کنید. به همین دلیل است که دهان تمیز کلید پیشگیری از بوی بد دهان و همچنین بیماری‌های لثه است، دندانپزشکان در مطالعات خود شروع به برجسته کردن رابطه بین سلامت ضعیف دهان و بیماری‌هایی مانند التهاب، دیابت و حتی بیماری قلبی کرده‌اند.

به طور کلی، اگر دو بار در روز مسواک بزنید، و نخ دندان بکشید و به طور منظم از دهانشویه استفاده کنید، احتمالاً با استفاده از روال طبیعی و روزانه دهان هیچ نگرانی در مورد بوی بد دهان ندارید.

 7راه‌حل روزانه مراقبت از دهان برای بوی بد دهان و دهان سالم

۱از خمیر دندان غیر سمی استفاده کنیددندانپزشکی شبانه روزی

خمیر دندانی را انتخاب کنید که از عوامل ضد باکتری طبیعی و خوشبو کننده‌های نفس مانند چریش، شیرین بیان، اکالیپتوس، میخک و نعناع استفاده می‌کند. محصولاتی را که از سدیم لوریل/لورت سولفات، تریکلوزان، هیدروکسید سدیم و سایر مواد شیمیایی مضر استفاده می‌کنند، حذف کنید، زیرا این مواد می‌توانند به بدن شما آسیب برسانند و باکتری‌های سالم (پروبیوتیک‌ها) را در دهان کاهش دهند.

۲با کشیدن مسواک بر روی زبان، زبان خود را تمیز نگه دارید

دندانپزشکی شبانه روزییک تکنیک سنتی آیورودا، کشیدن یک وسیله زبر مانند مسواک بر روی زبان، تجمع باکتری‌ها، بقایای غذا، قارچ‌ها و سلول‌های مرده را از سطح زبان پاک می‌کند. این کار همچنین نفس را تازه می‌کند و متابولیسم را تحریک می‌کند.

۳ مسواک Ionic را امتحان کنید

مطالعات فواید مسواک‌های یونی را نشان داده‌اند که باعث کاهش حساسیت، پلاک و خونریزی می‌شود. مسواک‌های یونی به طور موقت قطبیت سطح دندان را از منفی (-) به مثبت (+) تغییر می‌دهند و پلاک‌ها را به سمت سر مسواک می‌کشند. در نتیجه، می‌توانید پلاک‌های بیشتری را پاک کنید. علاوه بر این، از آنجایی که قطبیت دندان‌ها به طور موقت معکوس می‌شود، دندان‌های شما پلاک را حتی در مناطقی که توسط پرزهای زبان لمس نشده‌اند، دفع می‌کنند.

۴ مصرف پروبیوتیک‌های خوراکی برای سلامت دهان

ممکن است تعجب آور باشد، اما دهان به باکتری‌های خوب نیز نیاز دارد. این جایی است که پروبیوتیک‌های خوراکی می‌توانند بسیار مفید باشند، به خصوص اگر حفره‌های دندان  یک اتفاق مکرر در دهان شما باشند. هر چه تعداد باکتری‌های خوب بیشتر باشد، دفاع قوی‌تری در برابر باکتری‌های بد خواهد داشت و از بروز التهاب و عفونت می‌کاهد.

۵نوشیدن چای سبز

یکی دیگر از فواید چای سبز سلامت دندان‌ها و لثه‌ها و کاهش احتمال بیماری‌های پریودنتال است. سطوح بالای آنتی اکسیدان کاتچین توانایی اثبات شده‌ای برای کاهش التهاب در بدن و همچنین شاخص‌های بیماری پریودنتال دارد و در نتیجه باکتری‌های بد دهان را کاهش می‌دهد.

 6ویتامین سی

دوز سالم ویتامین C نه تنها سیستم ایمنی بدن ما را تقویت می‌کند، بلکه لثه‌های ما را نیز شاداب و سالم نگه می‌دارد. ویتامین C برای سلامت لثه‌ها، کاهش بروز خونریزی لثه، التهاب لثه و حتی پریودنتیت مورد نیاز است.

۷نخ روغن درخت چای

هیچ راهی برای دور زدن آن وجود ندارد،  نخ دندان کشیدن روزانه بخشی جدایی ناپذیر از شادابی و تمیزی دهان ما است. افزودن روغن درخت چای کار مناسبی است، زیرا روغن درخت چای یک ضدعفونی کننده طبیعی است که باکتری‌های بد دهان را کاهش می‌دهد. تحقیقات نشان می‌دهد که روغن درخت چای به طور قابل توجهی التهاب لثه و خونریزی لثه را کاهش می‌دهد، حتی در افرادی که التهاب لثه دارند.دندانپزشکی شبانه روزی

این موارد ضروری را در ذهن داشته باشید، و در برنامه روزانه خود، برای داشتن دهانی سالم‌تر که منجر به بدنی سالم می‌شود، از آن‌ها استفاده کنید.  

کلینیک دندانپزشکی شبانه روزی زهره با کادری مجرب و توانمند آماده ارائه انواع خدمات دندانپزشکی به صورت شبانه روزی و تمام وقت می باشد.

0 0 رای ها
امتیاز این مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 دیدگاه
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
تماس مستقیم