دندانپزشکی شبانه روزی زهره

ایمپلنت اوردنچر دندان

کلیه خدمات ایمپلنت دندان، ایمپلنت ثابت و متحرک زیر نظر دندانپزشکان مجرب

ایمپلنت متحرک دندان یا اوردنچر چیست؟

درصورت نیز به تعویض تمام دندان ها، یکی از بهترین گزینه ها با بازده سرمایه ایمپلنت متحرک یا همان اوردنچر است. اوردنچر همچنین به عنوان پروتز اسنپ آن شناخته می شوند، زیرا مکانیسم اتصال پروتز به ایمپلنت ها براساس جنسیت تغییر می کند. این ثبات مانع حرکت جلو به عقب و پهلو و مانع از حرکت کل دندان ها می شود.

ایمپلنت اوردنچر چیست؟

بیمارانی که به دندان پزشکی احتیاج دارند، اغلب در هنگام انجام فعالیتهای طبیعی مانند صحبت کردن و غذاخوردن، نگران ریزش دندان، شل شدن یا افتادگی آنها هستند. امروزه بسیاری از چسب ها و کرم های دندانپزشکی در بازار وجود دارد که به شما کمک می کند تا پروتزهای دندان را در دهان خود ثابت نگه دارید، اما بسیاری از این چسب ها استفاده نمی کنند و ممکن است در طول روز به خاطر ترس از جابجایی این ایمپلنت ها اعتماد به نفس خود را از دست بدهند، اما وقتی از ایمپلنت متحرکت استفاده می کنید به دلیل ثبات این پروتز بوسیله ایمپلنت نیاز شما را به دیگر محصولات اینچنینی مرتفع می سازد.

 

از آنجا که مفهوم ایمپلنت بسیار رایج شده است، بسیاری از دندانپزشکان این گزینه خوب و ارزان را به بیماران پیشنهاد نمی کنند. اوردنچر قابل جابجایی و بزرگتر از پروتز ثابت است، اما مزایای زیر را می توان برای این نوع پروتز بیان کرد:

  • هزینه کمتر (تقریبا به اندازه نصف)
  • تمیز کردن راحت تر، از آنجا که پروتز ها قابل برداشتن هستند، تمیز کردن آنها زمان بسیار کمتری صرف می کند.
  • برای بیمارانی که دچار افت شدید استخوان هستند، اوردنچر ایمپلنت می تواند پشتیبانی بیشتری از فرم صورت فراهم کند. این یک مزیت است که با استفاده از پروتز دندان می توان فضایی که از استخوان از بین رفته است را پر کنیم.

برای مشاوره رایگان با پزشکان ما، همین حالا تماس بگیرید!

اوردنچر را چطور جایگذاری می کنند؟

این یک روش درمانی چند مرحله ای است:

ابتدا ایمپلنت های دندانی در فک قرار می گیرند و حدود ۲ ماه به استخوان فک اجازه می دهند تا به ایمپلنت بپیوندد.

سپس مجموعه ای از اوردنچر سفارشی برای شما ساخت می شود تا بتوانید به راحتی در دهان خود قرار دهید و شکل و رنگ مجموعه طبیعی به خود بگیرد.

به دلیل اینکه اوردنچر به فک ثابت می شود، هیچ نگرانی برای لغزش و جابجایی آن نخواهید داشت.

آیا من کاندید خوبی برای استفاده از ایمپلنت متحرک هستم؟

بهترین راه برای اینکه بفهمید شما کاندید مناسبی برای استفاده از ایمپلنت متحرک هستید، مشورت با تیم دندانپزشکی زهره است، با استفاده از تصویر برداری و تشخیص پیشرفته، ما به طور کامل وضعیت فردی شما را بررسی خواهیم کرد و به شما کمک می کنیم تا تعیین کنید آیا اوردنچر می تواند نتایج بهینه برای شما داشته باشد.

همچنین پزشکان ما حین درمان اطلاعات مراقبتی لازم که ممکن است در بهبود نگهداری ایمپلنت به شما کمک کنند را در اختیار شما قرار خواهند داد.

به طور کلی کسی که دندان های خود را به طور کامل از دست داده یا به زودی از دست خواهد داد کاندید مناسبی برای استفاده از ایمپلنت متحرک می باشد. از آنجایی که اندازه کاشت از یک و نیم میلی متر تا شش میلیمتر قطر و طول شش و نیم میلی متر تا هفده میلی متر طول را شامل می شود، تقریبا هیچ کسی برای درمان اوردنچر رد نمی شود.

هزینه ایمپلنت متحرکت چقدر است؟

با توجه به منطقه، نوع کاشت، تعداد ایمپلنت مورد استفاده برای ترمیم نهایی، هزینه ها بسیار متفاوت است. متداول ترین استفاده از دو یا چهار ایمپلنت برای اوردنچر است. در صورت استفاده از مینی کاشت، هزینه بسیار کمتر است. با کاشت منظم می توانید طیف وسیعی از هزینه های درمانی را کاهش دهید.

پرسش و پاسخ های متداول

پاسخ به سوالات شما در معتبرترین مقالات دندانپزشکی